masat-anti-covid:-policia-ne-kontrolle-te-rrepta-ne-tere-kosoven

Masat anti-COVID: Policia në kontrolle të rrepta në tërë Kosovën

Policia ka publikuar fotografi nga kontrollet që janë bërë nëpër komuna të ndryshme sonte,  teksa ka apeluar për respektim të masave, shkruan lajmi.net.

“Zbatimi i Ligjit AntiCovid-19 nga policia është një detyrë sa ligjore aq edhe humane, andaj apelojmë tek qytetarët të respektohen dispozitat ligjore dhe vendimet e institucioneve të vendit në të mirë të shëndetit publik”, shkruhet në komunikatë.

Njoftimi i plotë:

Policia e Kosovës vazhdon të apelojë tek qytetarët për respektim të masave AntiCovid.

Patrullat policore angazhohen gjithandej vendit në çdo kohë, duke kryer detyrat policore dhe duke u angazhuar për të zbatuar ligjet e vendit.

Zbatimi i Ligjit AntiCovid-19 nga policia është një detyrë sa ligjore aq edhe humane, andaj apelojmë tek qytetarët të respektohen dispozitat ligjore dhe vendimet e institucioneve të vendit në të mirë të shëndetit publik!. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Vdekje e dyshimtë, plagosje me armë e therrje me thikë brenda pak orëve në Prishtinë

Radio-Ahireti

​Konjufca uron besimtarët ortodoks për Pashkët

Radio-Ahireti

Shkaqet e vdekjes së 13-vjeçarit që mbante familjen nga lëmosha

Radio-Ahireti

Basha në Lubjanë: Mora mbështetje për negociatat me BE

Radio-Ahireti

Mediat serbe i kthehen propagandës kundër pavarësisë së Kosovës, thonë se Komoret mohojnë njohjen

Radio-Ahireti

Klerikët fetarë të Kosovës çuan letër në Speciale për lirimin me kusht të Thaçit, avokati jep detaje

Radio-Ahireti