Image default

Mbi 1 mijë të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Që nga 13 marsi kur janë paraqitur rastet e para, numri total i rasteve pozitive është 60 mijë e 500 raste nga 235 mijë e 724 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 184 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 52 mijë e 621 raste.

Aktualisht numri i rasteve aktive është 6 mijë e 376.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.192 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 282 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast (72 vjeç), Lipjan 1 rast (71 vjeç), Prishtinë 1 rast (87 vjeç), Prizren 1 rast (84 vjeç) dhe Shtime 1 rast (76 vjeç)”, ka njoftuar sot IKSHPK. /Lajmi.net/ 

 

 

TË ngjajshme

KQZ e certifikoi listën e VV-së pa të, Kurti insiston se është bartës i listës

Radio-Ahireti

Prishtinë, 3 vjeçarin e zënë rrethojat e një objekti – është në gjendje të rëndë shëndetësore

Radio-Ahireti

Zbulohet motivi që dyshohet se e shtyri kosovarin t’i vrasë prindërit në Prizren

Radio-Ahireti

DnV-ja: Në tri ditët e para të fushatës s’janë respektuar masat anti-Covid dhe është përdorur gjuhë nxitëse

Radio-Ahireti

Syla: Nuk ja len shej kjo hajni 400 mijë, Albin Kurtit, i keni votuar, provoni tash e nginu

Radio-Ahireti

Gaxheri thotë se Qeveria Kurti, u.d. e presidentit dhe Kuvendi janë jolegjitimë në bazë të vendimit të Kushtetueses

Radio-Ahireti