Image default

Mbi 100 prokurorë e gjykatës do të ndjekin procesin zgjedhor në Kosovë

Përgjatë këtyre veprimtarive janë regjistruar edhe incidente të përcjella me gjuhë të ashpër politike.

Autoritetet e sigurisë thanë se po bëjnë përgatitjet për të siguruar zgjedhje të drejta dhe të lira ndërsa organizatat vëzhguese bën thirrje për fushatë të qetë.

Ndonëse fushata zgjedhore fillon të mërkurën dhe do të zgjasë 10 ditë, partitë politike janë hedhur në parafushatë të gjerë që nga rrëzimi i qeverisë Hoti.

Autoritetet e sigurisë në Kosovë janë bashkërenduar për të siguruar zgjedhje të lira dhe demokratike. Mbi 100 prokurorë dhe gjykatës do të jenë kujdestarë në ditën e zgjedhjeve ndërsa policia ka përgatitur një plan të posaçëm të veprimit. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Një histori dashurie e jashtëzakonshme, pasi mposhtën Covid-19, çifti feston në studio 73-vjetorin e martesës

Radio-Ahireti

Irani s’e dëgjon OKB-në, ekzekuton një pjesëtar të pakicave

Radio-Ahireti

Gjenden mbetje mortore në Gjakovë, trupi i personit ishte me veshje ushtarake dhe emblemë të UÇK-së

Radio-Ahireti

Kur Armend Muja citonte raportin: 60% e prejardhjes tonë e ngjashme me serbët

Radio-Ahireti

Gjashtë të vdekur dhe 287 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Lumi Mirusha përsëri ka dalë nga shtrati, dy ura janë të mbuluara me ujë

Radio-Ahireti