mbi-14-mije-raste-aktive-me-covid-19-ne-kosove

Mbi 14 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Nga ky virus u shëruan 80 mijë e 834 të tjerë, mirëpo janë 1 mijë e 967 qytetarë që kanë vdekur si pasojë e infektimit me virusin korona.

Aktualisht në vend janë 14 mijë e 095 raste aktive me COVID-19.

Ndërsa Prishtina vazhdon të prijë me numrin më të lartë të të infektuarve me koronavirus.

Në të dhënat e fundit të Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), raportohet për 217raste të reja me COVID-19 në Prishtinë.

“Numri total i rasteve pozitive është 96.896 raste nga 466.653 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.967 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 702 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 80.834 raste, kurse numri i rasteve aktive është 14.095”, thuhet në njoftimin e sotëm të IKSHPK-së. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

​Kosova pa Qendër për Trajtimin e Djegieve, dhjetë persona janë dërguar deri më tani për trajtim në Turqi

Radio-Ahireti

Publikohen pamje nga aksidenti në Veternik ku dyshohet se vetura ka goditur dy fëmijë

Radio-Ahireti

Ahmeti: Kjo është koha më e keqe për ta marrë VV-ja pushtetin

Radio-Ahireti

​Në Shqipëri do të vazhdojë vaksinimi me AstraZeneca

Radio-Ahireti

BE do t’i mbajë njëherë vaksinat për vete

Radio-Ahireti

29 vjet nga fillimi i vitit akademik në shtëpi

Radio-Ahireti