Image default

Mbyllet procesi i votimit në Qendrat Korrektuese të Kosovës, votojnë 774 të burgosur

Në 10 institucione korrektuese të drejtë vote patën 774 të burgosur.

Këtë për KlanKosova.tv e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Florent Gashi, teksa tregoi se votimi është mbyllur minuta më parë.

“Minuta më parë ka përfunduar procesi zgjedhor nëpër të gjitha institucionet korrektuese. Ne këtë proces zgjedhor të drejtë vote kanë pasur 1 mijë e 134 votues, kanë votuar gjithsej 774 persona ndërsa 256 të burgosur kanë refuzuar të ushtrojnë të drejtën e tyre kushtetuese për votim. I gjithë procesi ka ecur mirë dhe nuk ka pasur ndonjë parregullsi”.

“Qendrat e votimit janë mbyllur më herët për shkak të numrit të vogël të votuesve”, tha Gashi.

TË ngjajshme

Të hënën në Shqipëri vijnë edhe 7 mijë vaksina

Radio-Ahireti

Syla: Me iu thënë që VV bën koalicion me PDK, alivanosen gjysma e elektoratit

Radio-Ahireti

Sherifi: KQZ veproi me standarde të dyfishta – politik, vendimi për moscertifikim të partisë

Radio-Ahireti

“Nuk e di kush po e këshillon”, Latifi komenton fotot e vetmuara të Hotit

Radio-Ahireti

Gara e 25 prillit, Spiropali: PS-ja do ketë kandidatët më të mirë të mundshëm

Radio-Ahireti

Rrëmbehet një vajzë në Istog

Radio-Ahireti