memli-krasniqi:-me-14-shkurt-qytetaret-kane-dy-zgjidhje,-pdk-qe-ka-krijuar-dhe-garanton-shtetesine-dhe-vv-qe-synon-zhberjen-e-shtetit

Memli Krasniqi: Më 14 shkurt qytetarët kanë dy zgjidhje, PDK që ka krijuar dhe garanton shtetësinë dhe VV që synon zhbërjen e shtetit

Si e njohur, Krasniqi i është referuar Partisë Demokratike të Kosovës, për të cilën tha se është partia që ka ndërtuar shtetin dhe që garanton shtetësinë, stabilitetin dhe sigurinë për qytetarët.

Në anën tjetër, si e panjohur i është referuar Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se është gabim nëse qytetarët vendosin që ta provojnë një të keqe të tillë.

“E keqja nuk duhet provuar”, tha Krasniqi në emisionin Analizë në RTK.

Krasniqi tha se Vetëvendosja është parti e cila tenton ta marrë pushtetin për ta kthyer Kosovën në diktaturë dhe për ta zhbërë shtetin. Këtë, ai e quajti fyerje për qytetarët e Kosovës.

TË ngjajshme

Shpërthim i fuqishëm në Athinë, i gjithë vendi “pushtohet” nga errësira

Radio-Ahireti

Osmani i shkon në zyre Kurtit, ende pa i siguruar votat zyra e kryeministrit i referohet si “presidente në ardhje”

Radio-Ahireti

Szunyog e sheh pozitive që Kurti tash e radhit si prioritet të katërt dialogun me Serbinë

Radio-Ahireti

Kërkesat e Bashkimit Evropian për qeverinë e re

Radio-Ahireti

Nis takimi në LDK, pritet vendimi rreth presidentit

Radio-Ahireti

Syla: Me iu thënë që VV bën koalicion me PDK, alivanosen gjysma e elektoratit

Radio-Ahireti