Image default

Mesazhi emocionues i infermieres, tregon pse do ta votojë Enver Hoxhajn për kryeministër

Përmes kësaj videoje, infermierja Arta Zeneli, ka thënë se e di që plani i Rimëkëmbjes për shëndetësinë, i PDK-së, me kryetar Enevr Hoxhaj, do të mundësojë zhvillimin e shëndetësisë, rritjen e pagave për mjekët dhe infermierët, si dhe do të investojnë për modernizimin e spitaleve.

Faqja zyrtare e kandidatit për kryeministër Enver Hoxhaj ka shpërndarë videon me mesazhin e Arta Zenelit, ku Hoxhaj ka shkruar se punëtorët shëndetësorë janë heronj të vërtetë në këtë kohë të rëndë të pandemisë.

“Punëtorët shëndetësorë janë heronj të vërtetë në këtë kohë të rëndë pandemisë. Arta Zeneli, është një nga infermieret që ka qenë në vijë të parë të frontit dhe e di se shëndetësia do të rimëkëmbet me PDK-në. Ajo e di që ne e kemi programin më të mirë për ta, duke investuar në modernizimin e spitaleve, ngritur pagat dhe siguruar kushte më të mira në punë.”, ka shkruar Hoxhaj derisa ka shpërndarë video mesazhin e infermieres.

VIDEO:

TË ngjajshme

Blinken kritikon Putinin për shtypjen e mbështetësve të Navalnyt

Radio-Ahireti

Shtetet europiane mbështesin ligjin e ri për transparencën e taksave

Radio-Ahireti

Moscertifikimi, Vetëvendosje reagon me gjuhë të ashpër ndaj KQZ-së dhe Valdete Dakës

Radio-Ahireti

Dialogu Kosovë-Serbi, Uk Lushi: Të vazhdohet, SHBA nuk ka ndryshuar qasje

Radio-Ahireti

Çitaku: Biden nuk e lëviz ambasadën e SHBA-ve nga Jerusalemi, Kosova ta respektojë marrëveshjen

Radio-Ahireti

Pesë shtetet me më së shumti vdekje nga COVID-19

Radio-Ahireti