mesimi-ne-shkolla-nga-e-hena-vazhdon-pa-kufizime

Mësimi në shkolla nga e hëna vazhdon pa kufizime

Nagavci ka shkruar në Facebook se në bashkëpunim me institucionet përgjegjëse, IKSHPK-në e Ministrinë e Shëndetësisë kemi marrë vendim që nxënësit të rikthehen në objekte shkollore.

“Komunat dhe shkollat do të vendosin të punojnë sipas njërit nga skenarët A, B ose C, varësisht prej situatës me pandeminë. Komunat kanë njoftuar se janë të gatshme të vazhdojnë procesin mësimor sipas këtuj vendimi, ndërsa gjatë fundjavës do të vazhdohet me dezinfektimin e godinave shkollore dhe do të jenë gati për vazhdimin e mësimit me pjesëmarrje fizike të nxënësve. Ftoj nxënësit, mësimdhënësit, prindërit dhe të gjithë akterëve të përfshirë në shkollë, që të respektojnë me përpikëri masat kundër pandemisë. Shëndet e suksese”, ka shkruar ajo. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Kosova para mbylljes: Izolim në trendin e rënies së rasteve të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Balje ironizoi me sloganin e LDK-së, Gecaj i kundërpërgjigjet keq

Radio-Ahireti

Paralajmërimi i Faucit: Edhe kaq muaj do të duhet t’i bartim maskat

Radio-Ahireti

Duriqi e krahason binomin Kurti-Osmani me atë Putin-Medvedev

Radio-Ahireti

Ish-ushtari i UÇK-së në tubimin e VV-së: Krenar që jam pjesë e PDK-së, ju mos na tregoni për luftën

Radio-Ahireti

Përçahen politikanët shqiptarë në Preshevë: Mustafa i thotë Shqiprim Arifit ‘mos u zgërdhij me Vulinin’

Radio-Ahireti