meta-uron-vjosa-osmanin:-i-bindur-se-do-t’i-sherbeje-te-gjithe-qytetareve-te-kosoves

Meta uron Vjosa Osmanin: I bindur se do t’i shërbejë të gjithë qytetarëve të Kosovës

Meta shprehet i bindur se Osmani, në përputhje me Kushtetutën e Kosovës, do t’i shërbejë me përkushtim dhe përgjegjshmëri të lartë unitetit mes të gjithë qytetarëve, frymës së konsensusit, dialogut, forcimit të bashkëpunimit ndërinstitucional dhe marrëdhënieve të shkëlqyera vëllazërore mes dy vendeve tona.

Meta ka shtuar ndër të tjera se si President i Shqipërisë, është i gatshëm për bashkëpunim në interes të dy vendeve.

Postimi i Metës:

Urimet më të sinqerta Vjosa Osmanit me rastin e zgjedhjes në detyrën tepër të rëndësishme të Presidentes së Republikës së Kosovës.

Jam i bindur se Presidentja Osmani, në përputhje me Kushtetutën e Kosovës, do t’i shërbejë me përkushtim dhe përgjegjshmëri të lartë unitetit mes të gjithë qytetarëve, frymës së konsensusit, dialogut, forcimit të bashkëpunimit ndërinstitucional dhe marrëdhënieve të shkëlqyera vëllazërore mes dy vendeve tona.

Si President i Republikës së Shqipërisë shpreh gatishmërinë time të plotë për bashkëpunim të ngushtë për thellimin e mëtejshëm të marrëdhënieve politike, ekonomike dhe kulturore, në interes të qytetarëve tanë dhe përshpejtimit të proceseve të integrimit në Bashkimin Europian, të Shqipërisë dhe të Kosovës.

TË ngjajshme

Haradinaj: Kurti rrezikon të bie në dialog teknik, po shkon shpesh për dreka dhe darka në Bruksel

Radio-Ahireti

Hoxhiq i drejtohet Supremes, vendimin e PZAP-së e quan skandaloz

Radio-Ahireti

Nesër 250 mjekë kosovarë do të marrin vaksinën anti-Covid në Shqipëri

Radio-Ahireti

“Nevojitet arsyetim ligjor për rinumërim total të votave”

Radio-Ahireti

Gjinovci për letrën e Thaçit drejtuar Ramës: Ai s’din me shkru ashtu

Radio-Ahireti

Gjilani ka aktualisht 150 raste aktive me COVID-19

Radio-Ahireti