Image default

Miftaraj për Qeverinë Hoti: Të bekuar që kjo strukturë nuk do ta qeverisë më Kosovën

Madje nga IKD ishte bërë edhe një kërkesë me shkrim në drejtim të Qeverisë  Hoti lidhur me mos-shuarjen e kësaj Task-Force brenda Policisë së Kosovës.

Lidhur me këtë, Miftaraj deklaroi se jemi të bekuar që struktura e qeverisë Hoti, nuk do të qeverisë me Kosovën në një të ardhme të afërt, transmeton lajmi.net.

Postimi i plotë:

Me 19 tetor 2020, ne ora 10:00 ne mengjes, IKD reagim dhe kerkese publike Qeverise Hoti, per mos shuarjen e Task Forces kunder Korrupsion

Me 19 tetor 2020, ne ora 14:00 Qeveria Hoti shuan Task Forcen kunder Korrupsion.

Me 23 shkurt 2021, “Shprehim shqetësim serioz për shuarjen e Task Forcës për luftë kundër korrupsionit brenda Policisë së Kosovës.” – Rezoluta e Parlamentit Evropian për Kosovën.

Amnistia e perligjur e korrupsionit nga Qeveria Hoti, merr goditjen e rradhes.

Jemi te bekuar qe kjo strukture nuk do te qeveris me Kosoven se paku ne nje te ardhme te afert./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Norvegjia nis kufizimet për të ndaluar shpërthimin e virusit

Radio-Ahireti

Lista Serbe pretendon të marrë më shumë se dhjetë deputetë

Radio-Ahireti

KQZ: Të drejtë vote kanë rreth një milion e 800 mijë qytetarë

Radio-Ahireti

Haziri: Që 10 ditë po i lypim arsyet pse LDK u votua kaq pak me 14 shkurt

Radio-Ahireti

Jo vetëm në Mistrinë e Financave, nga Policia thonë se u raportua për dy sulme kibernetike

Radio-Ahireti

Hoxhaj: Limaj po gënjen, Nisma do të shuhetet

Radio-Ahireti