Image default

Mijëra kosovarë drejt bregdetit të Shqipërisë për fundjavë

Mijëra kosovarë janë drejtuar Shqipërisë për të kaluar fundjavën.

Nga mëngjesi deri në orën 09:00 kanë kaluar mbi 7 mijë shtetas kosovarë.

Numri i madh i kosovarëve që vijnë drejt Shqipërisë ka krijuar fluks në Morinë.

Ora News raportoi se Policia kufitare ka punuar me proceduara të përshpejtuara duke lehtësuar qarkullimin dhe shmangur vonesat në kufi.

TË ngjajshme

Mesazhi emocionues i infermieres, tregon pse do ta votojë Enver Hoxhajn për kryeministër

Radio-Ahireti

Memli Krasniqi: Më 14 shkurt qytetarët kanë dy zgjidhje, PDK që ka krijuar dhe garanton shtetësinë dhe VV që synon zhbërjen e shtetit

Radio-Ahireti

Rriten çmimet e derivateve në Kosovë

Radio-Ahireti

Daut Haradinaj ‘diss’ Albin Kurtit e Vjosa Osmanit, shkon në veri pa Polici

Radio-Ahireti

Pallaska pas rezultatit të zgjedhjeve: Fituesi të krijojë qeverinë pa arsyetime e viktimizime

Radio-Ahireti

Pesë të vdekur dhe 288 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti