msh-tregon-se-cilat-kategori-do-te-vaksinohen-neser

MSh tregon se cilat kategori do të vaksinohen nesër

Komiteti për vaksinim kundër COVID-19 njofton se gjatë ditës së nesërme, e mërkurë, 14 prill 2021 procesi i vaksinimit kundër COVID-19 do të vazhdojë me vaksinimin e të moshuarve të vendosur në shtëpitë e kujdesit për të moshuar dhe punëtorët socialë që kujdesen për ta, në komunat ku ka Qendra të këtilla: Prishtinë, Suharekë, Skënderaj, Istog dhe Graçanicë.

Gjithashtu, gjatë ditës së nesërme (14 prill 2021), do të vaksinohen edhe pacientët në dializë, ata të Komunës së Prishtinës në qendrën “1 Tetori”, kurse të tjerët, secili në njësinë e vaksinimit të QKMF-së në komunën ku jeton.

Vaksinimi bëhet nga ora 08:00-19:30.

The post MSh tregon se cilat kategori do të vaksinohen nesër appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

“2001 FO 32”, asteroidi më i madh që kalon afër Tokës, 21 Mars

Radio-Ahireti

Turqia planifikon të vaksinojë 50 milion njerëz kundër COVID-19 para vjeshtës

Radio-Ahireti

Kryetari i Ulqinit dhe zyrtarë të lartë shqiptarë arrestohen në mëngjesin e sotëm

Radio-Ahireti

Rusia thotë se parandaloi vrasjen e presidentit bjellorus

Radio-Ahireti

Pas 12 ditësh mbyllje, rihapen shkollat, gastronomia dhe qendrat tregtare

Radio-Ahireti

Vuçiq pret që dialogu të vazhdojë në maj

Radio-Ahireti