muhaxheri:-vv’ja-s’e-meriton-udheheqjen-e-shtetit,-e-kemi-shembullin-me-prizrenin-dhe-prishtinen

Muhaxheri: VV’ja s’e meriton udhëheqjen e shtetit, e kemi shembullin me Prizrenin dhe Prishtinën

Gjatë një tubimi në Pejë, Muhaxheri ka thënë se LDK-ja është e vetmja forcë politike që mund ta qeverisë mirë Kosovën për të ecë përpara ajo.

Sipas tij, Avdullah Hoti është kryeministri më i mirë i mundshëm që mund ta ketë ky vend.

“Ajo çka dimë ne me ba është me qeveris më së miri. Këtë e kemi dëshmuar si në Pejë, Gjilan, Prishtinë dhe qytetet që ne kemi qeverisur.

Po mundohen disa të tjerë me thënë se që 20 vjet është qeverisur keq, ata kanë qeverisur vetëm 2 komuna, dihet puna e tyre. Nëse doni me pas model dhe shembull, krahasojeni Pejën me Prizrenin apo Prishtinën me Gjilanin.

Këto janë modele të mira qeverisëse. Nuk ka asnjë send që mundet me e mohue punën e palodhshme të njerëzve të ndershme që kanë punu për me ngrit këtë vend. Ata po mohojnë dhe po thonë se munden me ardh pa asnjë ditë pune”, është shprehur ai./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Kërcënoi me vrasje një femër në Prishtinë, arrestohet një person

Radio-Ahireti

98 vjet nga marrëveshja turko-greke për shkëmbim popullate

Radio-Ahireti

Pacolli për bashkimin kombëtar: Kosova dhe Shqipëria duhet te funksionojnë si dy shtete të pavarura

Radio-Ahireti

Reporteri i luftës tregon se si e shpëtoi Rexhep Selimin nga policia serbe

Radio-Ahireti

COVID-19, gjendje alarmante në Infektivë

Radio-Ahireti

​Hoti dënon rrahjen e djalit të Rashiq: Dhuna është e papranueshme

Radio-Ahireti