Image default

Muja optimist: Vetëvendosje më 14 shkurt do të marrë 53.83 %, pa llogaritur votat e diasporës

Muja ka pohuar se në këto llogaritje nuk kanë futur votat e diasporës.

Në shkrimin e bërë në Facebook, Muja ka shkruar se votuesi ka vendosur kundër PDK-së, LDK-së dhe Listës Serbe.

Postimi i plotë:

Mbështetja për Lëvizjen Vetëvendosje është 53.83%, pa përllogaritur votat e diaspores. Në mbrëmjen e 14 shkurt 2021 përfundon sundimi 20-30 vjeçar i klasës së stërvjetëruar politike – përgjegjëse për prapambetjen politike, shkatërrimin e ekonomisë së vendit, ikjen masive të të rinjëve dhe ngecjen në përspektiven evropiane.

Lëvizja për demokraci që do të shohim të dielen është ripërsëritje e vullnetit kolektiv për ndryshim, ngjashëm me vitet e 90-ta, lëvizjen për pajtimin e gjaqeve dhe luftës çlirimtare. Votuesi ka vendosur kundër PDK-LDK-Lista Serbe. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Krusha e Madhe në këmbë për Hoxhajn, djalin e nipin e Ukshin Hotit

Radio-Ahireti

Gjenden mbetje mortore në Gjakovë, trupi i personit ishte me veshje ushtarake dhe emblemë të UÇK-së

Radio-Ahireti

Selimi kritikon Specialen: Veprimet e saja po prodhojnë efekt politik

Radio-Ahireti

Shpërthim i fuqishëm në Athinë, i gjithë vendi “pushtohet” nga errësira

Radio-Ahireti

SHBA, numër rekord rastesh me COVID-19 në 24 orë

Radio-Ahireti

Zgjedhje të reja, premtimet e njëjta – Kurti flet edhe njëherë për shërbimin ushtarak të detyrueshëm

Radio-Ahireti