mustafa-takohet-me-ambasadorin-weidinger,-flasin-per-zgjedhjet

Mustafa takohet me ambasadorin Weidinger, flasin për zgjedhjet

Gjatë takimit është diskutuar për zhvillimet e fundit në vend dhe qëndrimet e LDK-së karshi zgjedhjeve parlamentare.

Po ashtu u diskutua për mundësitë për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës dhe Austrisë.

Kryetari Mustafa e falënderoi ambasadorin Weidinger dhe shtetin e Austrisë që e ka mbështetur Kosovën në të gjitha proceset zhvillimore dhe shtetndërtuese. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Rritje e lehtë e numrit të rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë javët e fundit, situata vlerësohet stabile

Radio-Ahireti

Shala godet Kurtin: Kur erdhi Pakoja e Ahtisaarit, njerëzit u vranë në rrugë

Radio-Ahireti

Mustafa “godet” Kurtin: Nuk duhet lejuar ta përjetojmë shtetin totalitar

Radio-Ahireti

Rriten rastet e të prekurve me COVID-19 në Podujevë, komuna nuk mbështet qytetarët e infektuar

Radio-Ahireti

PLE do të ankohet në PZAP për “orkestrim të votave” nga Listën Serbe dhe Romani Iniciativa

Radio-Ahireti

Haziri: Janë tre deputetë të LDK-së që kanë dilema për zgjedhjen e Osmanit presidente

Radio-Ahireti