ne-danimarke-zbulohen-31-lloje-te-ndryshme-te-covid-19

Në Danimarkë zbulohen 31 lloje të ndryshme të COVID-19

Duke bërë një deklaratë në llogarinë e tij në media sociale, Heunicke tha se në vend në kohën e fundit janë zbuluar 15 lloje të reja të COVID-19, duke njoftuar se në Danimarkë deri më tani janë hasur 31 lloje të ndryshme të COVID-19.

Theksohet se në Danimarkë u zbuluan disa lloje të COVID-19, prej tyre edhe B117, një lloj që ka pësuar mutacion dhe përhapet më shpejt, e që u shfaq në Angli, si dhe B1351 që u shfaq në Afrikën e Jugut dhe P1 në Brazil.

TË ngjajshme

Kurti: Nuk i shmangim bisedimet me Serbinë – por së pari drejtësi e punësim

Radio-Ahireti

Ish-ushtari i UÇK-së i reagon Limajt: Ndale veten sepse fundi po të vjen, nuk je ti për t’i mbrojtur çlirimtarët

Radio-Ahireti

Hoti në Fushë Kosovë zotohet për rregullim e dokumentacionit për shqiptarët e Luginës

Radio-Ahireti

Latifi: Kurti mundet natë e ditë me bo fushatë në Drenicë, por aty s’ka vota për të

Radio-Ahireti

Haxhiu dënon gjuhën e Kastratit: Në këtë Republikë s’ka vend për seksista!

Radio-Ahireti

Zgjedhje të reja, premtimet e njëjta – Kurti flet edhe njëherë për shërbimin ushtarak të detyrueshëm

Radio-Ahireti