ne-fushate-“rimekembje”,-pas-zgjedhjeve-“krejt-dhe-drejt”-–-grainca-publikon-foto-me-shefin-e-saj-te-ri

Në fushatë “Rimëkëmbje”, pas zgjedhjeve “Krejt dhe Drejt” – Grainca publikon foto me shefin e saj të ri

Në mbishkrim, ajo ka vendosur moton e partisë në fushatë “Krejt dhe Drejt”, shkruan lajmi.net.

Këtë veprim ajo e ka bërë pavarësisht se gjatë fushatës  mori votat e elektoratit të PDK-së, nën sloganin “Rimëkëmbje”.

Grainca në votimin e parë të Vjosa Osmanit nuk kishte marrë pjesë, teksa në të dytin kishte ndërruar krejt parti për ta votuar Vjosa Osmanin presidente.

Ende nuk dihet se cilat ishin arsyet që e shtynë Graincën të ndërmarrë një veprim të tillë, teksa në media u raportua se ishin pazaret mes xhaxhait të saj dhe kryeministrit Kurti që ia ndërruan mendjen asaj të ndërrojë kahje. /Lajmi.net/

 

TË ngjajshme

Gjykata Speciale cakton seancën e radhës për Salih Mustafën

Radio-Ahireti

Ambasadori gjerman në Kosovë për vaksinat: Lajm i shkëlqyeshëm

Radio-Ahireti

Biden dhe Trudeau takohen muajin e ardhshëm

Radio-Ahireti

Rukiqi: Në Kosovë, askush më nuk punon me pagë 200 euro

Radio-Ahireti

Gjermania uron Kurtin: Mund të llogarisni tek ne

Radio-Ahireti

Krasniqi: Veriu jashtë kontrollit, vizitat të bëhen në bashkëpunim me KFOR-in

Radio-Ahireti