ne-itali,-541-viktima-te-reja-nga-covid-19

Në Itali, 541 viktima të reja nga COVID-19

Gjatë ditës së kaluar, numri i pacientëve të ri gjithashtu u rrit, kështu që 10.593 raste të reja u regjistruan, raporton Reuters.

257.034 njerëz u testuan, sipas ministrisë. Që nga shkurti i vitit të kaluar, 86.422 njerëz kanë vdekur si pasojë e virusit, duke e bërë Italinë të dytën në Evropë dhe të gjashtën në botë. Në një vit, 2.486.000 njerëz u sëmurën me virusin korona në Itali.

Aktualisht, 21.355 persona janë në spital, nga të cilët 2.372 janë në kujdes intensiv.

TË ngjajshme

Ish-ministri i shëndetësisë: Numri i të infektuarve me COVID-19 s’do të rritet, shumë qytetarë e kanë kaluar

Radio-Ahireti

Numër i madh i qytetarëve po kalojnë ditën në Parkun e Qytetit në Prishtinë

Radio-Ahireti

Kush pritet të jenë ministrat e Qeverisë Kurti

Radio-Ahireti

Rritja e infektimeve, Ramadani: Mënyra për të ndaluar këtë trend është vaksinimi i popullatës

Radio-Ahireti

Fuqizimi i grave, vetëm gjatë fushatave

Radio-Ahireti

NATO rikonfirmon unitetin, përpiqet të lërë pas epokën Trump

Radio-Ahireti