ne-keta-iphone-me-whatsapp-nuk-funksionon

Në këta iPhone më WhatsApp nuk funksionon

Versioni beta 2.21.50 i WhatsApp dërguar së fundi nuk funksionon në iOS 9. Prandaj nëse keni një iPhone që ka ngecur në këtë sistem operativ, ju nuk mund të përdorni WhatsApp më në të kur të mbërrijë versioni i fundit.

Lajmi i mirë është se janë të paktë ato iPhone me këtë version të iOS. Dy modelet që do të preken nga ky ndryshim janë iPhone 4 dhe 4S duke qenë se këta iPhone nuk kalojnë dot në iOS 10.

Nëse keni një iPhone më të ri dhe ende keni ngelur në iOS 9 atëherë duhet të përditësoni duke shkuar në Settings, më pas General dhe Software Update. Nëse iPhone juaj nuk mund të kalojë në iOS 10, atëherë nuk keni zgjidhje tjetër vetëm se të ndryshoni telefonin për të vijuar përditësimin e WhatsApp.

TË ngjajshme

Miliona njerëz tashmë kanë fshirë WhatsApp-in

Radio-Ahireti

Edhe një telefon tjetër i palosshëm nga Samsung? Thashethemet vazhdojnë të shpërndahen më shumë e më shumë

Radio-Ahireti

15 telefonat me baterinë më të mirë

Radio-Ahireti

iPhone 13 do të jetë telefoni me 1TB hapësirë

Radio-Ahireti

Maskat nuk po hiçen, Apple teston një mënyrë të re për të zhbllokuar iPhone

Radio-Ahireti

Çfarë gjeti sonda e NASA-s në Mars?

Radio-Ahireti