nentevjecari-nga-kosova-i-shkruan-leter-joe-bidenit,-emocionohet-vlora-citaku

Nëntëvjeçari nga Kosova i shkruan letër Joe Bidenit, emocionohet Vlora Çitaku

Çitaku ka thënë se nuk ka asgjë më të lezetshme sesa kjo letër, në të cilën nxënësi i klasës së tretë i kërkon Bidenit t’ia mundësojë që ai të mësojë më shumë në shkollë rreth Amerikës.

“Një nxënës i klasës së tretë, nëntë vjeç nga Kosova i shkruan një letër presidentit të SHBA-së, Joe Biden duke kërkuar mbështetjen e tij, sepse ai do të donte të mësonte më shumë rreth SHBA-së në shkollë. Nuk ka asgjë më të lezetshme sesa kjo”, ka shkruar Çitaku.

 

TË ngjajshme

Këta janë 15 zëvendësministrat e emëruar nga Kurti

Radio-Ahireti

Kjo është mosha e të vdekurve nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Radio-Ahireti

Xhamia e fshatit Herticë të Podujevës, objekti dy shekullor që i mbijetoi kohës (Video)

Radio-Ahireti

Kurti uron Abdixhikun: Të gjithë mund të japim shumë për Kosovën

Radio-Ahireti

Diferenca e votave mes vëllezërve Haradinaj

Radio-Ahireti

A mund t’i përballojë Kosova politikisht dhe ekonomikisht një palë zgjedhje të reja?

Radio-Ahireti