“new-born”-me-pamje-te-re,-i-dedikohet-paqes

“NEW BORN” me pamje të re, i dedikohet paqes

Monumenti “NEW BORN”, i cili simbolizon lindjen e shtetit të Kosovë, në 13- vjetorin e pavarësisë ka ndryshuar pamje, raporton Ekonomia Online.

Ai këtë vit është bërë me ngjyra të Ushtrisë së Kosovës, motoja e këtij monumenti sivjet është “E prumë paqen bashkë”.

Ideatori i këtij monumenti ka qenë Fisnik Ismaili.

Pamja e monumentin ndryshon për çdo përvjetor të pavarësisë.

Natën e mirë, ushtarë dhe dëshmorë. Çdo ditë në mendje, sivjet në monument”, shkroi ideatori Fisnik Ismaili, mbrëmë në Facebook teksa ka ndarë edhe pamjen e re të “NEW BORN-it”.

The post “NEW BORN” me pamje të re, i dedikohet paqes appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

“Qëlluan me armë zjarri”, forcat e sigurisë në Minamar përplasen me protestuesit.

Radio-Ahireti

KQZ nesër shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit

Radio-Ahireti

Serbi i quan shqiptarët terroristë, kërcënon Kurtin: Do t’ja vë flakën tërë familjes tuaj

Radio-Ahireti

Asnjë i vdekur dhe 246 raste me COVID në Kosovë

Radio-Ahireti

Qeveritë ‘të insistojnë’ në vaksinat për fluturim, thonë nga kompania ajrore Qantas

Radio-Ahireti

Origjina e koronavirusit sipas një studimi të OBSH-së dhe Kinës

Radio-Ahireti