nga-15-mije-vota-me-kusht-te-numeruara,-vetevendosje-merr-mbi-7-mije

Nga 15 mijë vota me kusht të numëruara, Vetëvendosje merr mbi 7 mijë

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) është duke vazhduar numërimi i votave me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta.

Deri në ora 17:00 janë numëruar 15 mijë e 65 vota, ku më së shumti vota ishin për Lëvizjen Vetëvendosje gjithsej vota deri tani 7 mijë e 689.

Pastaj, Partia Demokratike 2 mijë e 590 vota, Lidhja Demokratike e Kosovës 1 mijë 636 vota dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 1 mijë e 393 vota.

Pas numërimit të votave me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta do të fillojë numërimi i votave nga diaspora, ku numri i tyre është 56 mijë e 610.

The post Nga 15 mijë vota me kusht të numëruara, Vetëvendosje merr mbi 7 mijë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Aksident i rëndë në Gjakovë, shtatë të lënduar, njëri nga ta në gjendje më të rëndë

Radio-Ahireti

Nesër mban seancë Këshilli i Sigurimit i OKB-së, diskutohet për Kosovën

Radio-Ahireti

Biden emëron gjyqtarin e parë federal musliman

Radio-Ahireti

Kurti: Nuk i shmangim bisedimet me Serbinë – por së pari drejtësi e punësim

Radio-Ahireti

SHBA-ja dhe Mbretëria e Bashkuar akuzojnë Kinën për abuzimet me pakicat

Radio-Ahireti

76 nxënës përfunduan leximin e Kuranit në Xhaminë e Çarshisë në Rahovec

Radio-Ahireti