Image default

Nga fillimi i pandemisë 1,568 kosovarë kanë humbur jetën nga Covid-19

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë kanë humbur jetën 1,568 pacientë nga Covid-19. Rreth 66 mijë raste kanë rezultuar pozitive, ndërkaq 57 mijë e 385 pacientë janë shëruar.

Raste aktive mbeten 6 mijë e 737.

“Numri total i rasteve pozitive është 65.690 raste nga 280.071 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.568 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 411 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 57.385 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.737”, thuhet në raportin e fundit të IKSHPK-së.

The post Nga fillimi i pandemisë 1,568 kosovarë kanë humbur jetën nga Covid-19 appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Nazim Neziri, 105 vjeçari nga Vitia që ka agjëruar 96 Ramazana (Video)

Radio-Ahireti

Tërheqja e njohjeve mund ta çojë Kosovën në izolim

Radio-Ahireti

Hoti paralajmëron kthim në normalitet, madje edhe lejimin e dasmave

Radio-Ahireti

Plagoset me thikë zyrtari i Policisë së Kosovës në Pejë

Radio-Ahireti

Klinika Infektive fillon trajtimin e pacientëve me koronavirus me plazmën e gjakut

Radio-Ahireti

Haradinaj: BE duhet t’i shtrinte dorën Kosovës – liberalizimi i vizave duhet dhënë menjëherë

Radio-Ahireti