ngjarjet-kryesore-te-dites-ne-kosove

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

Mbahet eventi kombëtar i Shpalljes së Fondit Rajonal të Sfidave të 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor në Kosovë. (Platforma Zoom, ora 10:00- 11:15)

Organizata ORCA publikon “Raporti i Monitorimit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë 2”. (Zyra e ORCA-s rruga “Henrik Bariç”, nr.6, afër gjimnazit “Sami Frashëri”, Prishtinë, ora 13:00)

Këshilli Prokurorial i Kosovës mban takimin e radhës. (Pa praninë e mediave, ora 13:00).

TË ngjajshme

IKSHPK: Këtë muaj është raportuar numër më i madh i rasteve pozitive dhe vdekjeve

Radio-Ahireti

Kërkesat e Luginës së Preshevës për Kurtin, ndër to edhe përfshirje në dialog

Radio-Ahireti

Mushkolaj: Kurti po thirret në votat popullore për Osmanin, por edhe Thaçi ishte më i votuari kur u zgjodh president

Radio-Ahireti

Kurti premtoi rrogë mesatare 250 euro, punëtorët kërkojnë 350 euro

Radio-Ahireti

29 vjeçari nga Lipjani vdes si pasojë e COVID-19

Radio-Ahireti

​Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi uron kryeparlamentarin Konjufca

Radio-Ahireti