ngjarjet-kryesore-te-dites-ne-kosove

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

KQZ organizon tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotimin e zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës, të cilat mbahen më 14 shkurt. (Ndërtesa e Rilindjes, kati 1, ora 10:00)

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) lanson online raportin mbi perceptimet e qytetarëve të Kosovës në lidhje me dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë. ( ZOOM Meeting ID: 939 7938 2645, ora 10:00)

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj vizitë në Erc Trade. (Bardhosh, Prishtinë, ora 16:00).

TË ngjajshme

Një vit me COVID-19, Osmani: Shumë gjëra mund të bëheshin ndryshe

Radio-Ahireti

Të martën protestohet lidhur me përfaqësimin e komuniteteve në Kuvend

Radio-Ahireti

KDI: SHSKUK furnizohet me produkte me çmime dyfish më të larta, humben rreth 60 mijë euro

Radio-Ahireti

​Kthehet sot nga Austria kuzhinieri që u lëndua nga shpërthimi i bombolës së gazit në Ferizaj

Radio-Ahireti

​Kosova pa Qendër për Trajtimin e Djegieve, dhjetë persona janë dërguar deri më tani për trajtim në Turqi

Radio-Ahireti

Lista e Vjosa Osmanit humb dy mandate, zëvendësohen nga deputetë të VV-së

Radio-Ahireti