nigeri,-shpetohen-279-nxenese-te-rrembyera

Nigeri, shpëtohen 279 nxënëse të rrëmbyera

Të paktën 279 nxënëse të rrëmbyera nga persona të armatosur më 26 shkurt në shtetin Zamfara të Nigerisë, janë shpëtuar

Guvernatori i Zamfara-s, Bello Muhammed Matawalle në deklaratën e tij tha se 279 nxënëset e rrëmbyera nga një shkollë për femra në rajonin Jangebe janë shpëtuar dhe se gjendja e tyre shëndetësore është e mirë.

Ai nuk bëri të ditur se si janë shpëtuar nxënëset.

Mësohet se vazhdojnë punimet për shpëtimin e nxënëseve të tjera.

Personat e armatosur më 26 shkurt rrëmbyen 317 nxënëse nga shkolla në rajonin Jangebe të shtetit Zamfara.

Shtatë prej tyre më pas kanë shpëtuar duke ikur nga personat e armatosur. /AA

The post Nigeri, shpëtohen 279 nxënëse të rrëmbyera appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

IKD: Shqetësuese mos respektimi i masave anti-COVID gjatë procesit zgjedhor

Radio-Ahireti

Kaq vota morën të gjithë presidentët e Kosovës

Radio-Ahireti

Qerkini: Serbia po luan me fatin e të pagjeturve, partitë s’po bëjnë asgjë

Radio-Ahireti

​Subjektet politike kanë dorëzuar 9 ankesa në PZAP për mos certifikim të kandidatëve

Radio-Ahireti

Pekini ‘mposht’ Nju Yorkun, më shumë miliarderë sesa çdo qytet tjetër në botë

Radio-Ahireti

FMN: Korona po thellon hendekun mes të varfërve dhe të pasurve

Radio-Ahireti