nis-votimi-i-fshehte-per-te-zgjedhur-presidentin-e-kosoves

Nis votimi i fshehtë për të zgjedhur presidentin e Kosovës

Ka nisur seanca për zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente të Kosovës.

Në sallë janë 84 deputetë dhe ka kuorum të mjaftueshëm për të nisur votimi i fshehtë për të zgjedhur presidentin e vendit.

Ky votim është i treti i raundit të parë, pasi dje dështoi votimi për shkak të kuorumit.

The post Nis votimi i fshehtë për të zgjedhur presidentin e Kosovës appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Gjigandi saudit i naftës Aramco raporton rënie të fitimit prej 44 për qind më 2020

Radio-Ahireti

SHBA do të shpërndajë 60 milion doza të AstraZeneca-s në të gjithë botën

Radio-Ahireti

Kandidatura e Turqisë në BE duhet të pezullohet thonë ligjvënësit evropianë

Radio-Ahireti

Momente paniku, shembet tribuna në një stadium të Indisë, ka të lënduar

Radio-Ahireti

8 viktima dhe 498 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

11 Maji, Dita Botërore në solidarizim me Palestinën

Radio-Ahireti