nisma-e-humb-edhe-malisheven,-levizja-vetevendosje-del-e-para-edhe-ne-vendlindjen-e-fatmir-limajt

Nisma e humb edhe Malishevën, Lëvizja Vetëvendosje del e para edhe në vendlindjen e Fatmir Limajt

KQZ ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Pas numërimit të votave me kusht, nevoja të veçanta dhe atyre të diasporës, del që LVV ka dal e para edhe në qytetin e Malishevës, transmeton Indeksonline.

Sipas rezultateve të publikuara në faqen e KQZ-së, LVV ka marr 7618 vota apo 33.48 përqind.

Kurse, Nisma ka vetëm 6875 vota apo 30.21 përqind. E treta është PDK me 4549 vota apo 19.92 përqind.

Malisheva është vendlindja e liderit të Nismës, Fatmir Limaj dhe njihet si bastion i kësaj partie.

Nisma nuk e kaluar pragun dhe nuk do të jetë pjesë e legjislaturës së ardhshme të Kuvendit të Kosovës.

The post Nisma e humb edhe Malishevën, Lëvizja Vetëvendosje del e para edhe në vendlindjen e Fatmir Limajt appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Jerusalemi ‘ringjall’ tubimet masive fetare për pashkë

Radio-Ahireti

DASH: Kina po kryen gjenocid kundër Ujgurëve

Radio-Ahireti

Edhe 15 mijë doza të tjera të vaksinës Pfizer vijnë sot në Shqipëri

Radio-Ahireti

​Kurti: Eshtrat që u zhvarrosën në Kishevak iu përkasin viktimave të luftës në Kosovë

Radio-Ahireti

Haradinaj: Kurrë nuk e la pa e ndërtu autostradën e Dukagjinit

Radio-Ahireti

Papa fillon vizitën treditore në Irak

Radio-Ahireti