nje-16-vjecar-nga-vitia-humb-betejen-me-covid-19

Një 16-vjeçar nga Vitia humb betejën me COVID-19

Në prag të njëvjetorit të pandemisë, në mëngjesin e të enjtes e ka humbur betejën me COVID-19 një 16-vjeçar nga Vitia.

Lajmin e ka konfirmuar për Mediafokus.info infektologia nga Spitali Regjional i Gjilanit, Selvete Shurdhani.

“I ndjeri ka pasur ndryshime të mëdha në mushkri dhe temperaturë të vazhdueshme. Na ka tmerruar humbja e tij. Unë e kam pranuar pra 7-8 ditëve, ka qenë në gjendje të rëndë dhe është trajtuar deri sot nën mbikëqyrje maksimale nga i tërë stafi i Repartit të Infektives. I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes”, ka thënë Shurdhani për Mediafokus.info.

Ky është rasti i parë në Kosovë moshë të re që nuk i mbijeton virusit.

Deri tani, betejën me COVID-19 brenda një viti e kanë humbur 1,674 kosovarë.

The post Një 16-vjeçar nga Vitia humb betejën me COVID-19 appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Kurti: Plani i parë, vaksinimi i së paku 60 për qind të popullatës

Radio-Ahireti

Gjykimi i dytë ndaj Sarkozit, shpenzonte pa masë për fushatë

Radio-Ahireti

Kategorizimi i ri i komunave sipas zonave

Radio-Ahireti

Shefja e imunizimit në IKSHPK thotë se 70% e popullatës pritet të vaksinohen deri në fund të vitit

Radio-Ahireti

Vdes nga coronavirusi gruaja e Adem Demaçit

Radio-Ahireti

Papa fillon vizitën treditore në Irak

Radio-Ahireti