nje-49-vjecar-nga-obiliqi-humb-jeten-si-pasoje-e-koronavirusit

Një 49 vjeçar nga Obiliqi humb jetën si pasojë e koronavirusit

Në raportin e fundit të Institutit Shëndetësorë Publik të Kosovës u bë e ditur se si pasojë e këtij virusi kanë humbur jetën edhe 12 pacientë.

Në mesin e këtyre pacientëve që humbën jetën si pasojë e përballjes me COVID-19 është edhe një 49 vjeç nga Obiliqi, transmeton lajmi.net.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 12 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjakovë 2 raste (80, 73 vjeç), Obiliq 2 raste (73, 49 vjeç), Prishtinë 2 raste (75, 74 vjeç), Deçan 1 rast (82 vjeç), Ferizaj 1 rast (65 vjeç), Kamenicë 1 rast (63 vjeç), Mitrovicë 1 rast (61 vjeç), Prizren 1 rast (81 vjeç), Shtime 1 rast (57 vjeç)”, thuhet në njoftim./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Aksident trafiku në qendër të Prishtinës, përplasen dy vetura

Radio-Ahireti

Kusari – Lila: Masat anti-covid të rishikohen nga Qeveria

Radio-Ahireti

Sot Dita Botërore e ndërgjegjësimit mbi Autizmin

Radio-Ahireti

​Një vit pandemi, humben 50 mijë vende të punës dhe bie cilësia në arsim

Radio-Ahireti

Shpenzimet e papritura që nuk i mbulon paga

Radio-Ahireti

Kandidati i VV-së për deputet thotë se partia e tij ka fituar mbi 50% të votave

Radio-Ahireti