Një tjetër tërmet në Korçë

Korça vijon të jetë nën aktivitetin sizmik.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit prej ditës së djeshme deri në orët e para të mëngjesit të sotëm janë regjistruar 6 lëkundje tërmeti me magnitudë të ndryshme.

Më e forta është regjistruar pak para mesnatë, 3.4 ballë, ndërsa të tjerat kanë qenë me magnitudë më të vogël.

Tërmet në Shqipëri, epiqendrat ishin Durrësi dhe KorçaTërmet në Shqipëri, epiqendrat ishin Durrësi dhe Korça

Deri tani nuk raportohen dëme materiale. /Ora News/

TË ngjajshme

66 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri, shkon në 39 numri i viktimave

Radio-Ahireti

Sërish tërmet: Lëkundje të forta godasin Shqipërinë, magnituda 4

Radio-Ahireti

Rama: Më 16 dhjetor raporti paraprak për dëmet nga tërmeti

Radio-Ahireti

Ekonomia e mbijetesës, 56% e shqiptarëve të vetëpunësuar

Radio-Ahireti

Cakaj në ministerialin e Këshillit të Evropës: Duhet forcuar organizata

Radio-Ahireti

Sa shqiptarë kanë leje-qëndrimi në shtetet e BE-së?

Radio-Ahireti