nuk-respektuan-masat-anticovid,-denohen-435-qytetare

Nuk respektuan masat antiCOVID, dënohen 435 qytetarë

Në 24 orët e fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 435 tiketa për qytetarët që nuk kanë respektuar masat antiCOVID.

Po ashtu, 907 tiketa janë shqiptuar për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat në komunikacion.

Të shtunën kanë ndodhur edhe 36 aksidente trafiku, ku 12 prej tyre ishin me persona të lënduar kurse 24 tjerë vetëm me dëme materiale.

Gjithashtu, brenda 24 orëve të fundit janë arrestuar 20 persona, 15 prej tyre janë dërguar në mbajtje kurse një në vuajtje të dënimit.

The post Nuk respektuan masat antiCOVID, dënohen 435 qytetarë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Gjashtë viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti

“Të paktën 224 persona të vrarë që nga grusht shteti në Mianmar”

Radio-Ahireti

Gjigandi saudit i naftës Aramco raporton rënie të fitimit prej 44 për qind më 2020

Radio-Ahireti

Arrestohen tetë zyrtarë policorë, keqpërdorën deryrën

Radio-Ahireti

Uashington, qendra islamike dhuron ushqime për nevojtarët

Radio-Ahireti

Klinika Infektive e mbushur me pacientë, 80 përqind e tyre me oksigjenoterapi

Radio-Ahireti