numerohen-mbi-13-mije-vota-me-kusht,-lvv-thellon-epersine

Numërohen mbi 13 mijë vota me kusht, LVV thellon epërsinë

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i votave me kusht dhe i votave të personave me nevoja të veçanta.

KQZ ka bërë të ditur se deri në orën 15:00 tash janë numëruar 13.570 vota me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta.

Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 6.747 vota, pasuar nga Partia Demokratike e Kosovës me 2.373 vota.

E treta renditet Lidhja Demokratike e Kosovës me 1.473 vota dhe e katërta Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 1.301 vota.

Gjithsej, janë 31.500 me kusht dhe 2800 vota të personave me aftësi të kufizuara.

Në orën 17:00 KQZ do të mbajë konferencë për media lidhur me mbarëvajtjen e procesit të numërimit të këtyre votave ku do të bëhen të ditura edhe rezultatet e reja.

The post Numërohen mbi 13 mijë vota me kusht, LVV thellon epërsinë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Reshjet e mëdha të borës, kjo është gjendja e rrugëve në Kosovë

Radio-Ahireti

Shri Lankë: Ndalimi i djegies së detyruar për viktimat e COVID-19 rikthen dinjitetin e varrimeve muslimane

Radio-Ahireti

Lehtësohen masat antiCOVID, hiqet ora policore – studentët kthehen në Universitet

Radio-Ahireti

​Mbi 4 mijë e 200 punëtorë të arsimit me Covid-19, në shkolla mungojnë maskat dhe dezinfektues

Radio-Ahireti

Izraeli arreston 20 palestinezë në Bregun Perëndimor

Radio-Ahireti

Nga 15 mijë vota me kusht të numëruara, Vetëvendosje merr mbi 7 mijë

Radio-Ahireti