numerohen-mbi-33-mije-vota-nga-diaspora

Numërohen mbi 33 mijë vota nga diaspora

Mbi 33 mijë vota nga diaspora janë numëruar deri të mërkurën (sot) në ora 09:00 në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.

Sipas tabelës së rezultateve, nga saktësisht 33 mijë e 488, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë gjithsej 26 mijë e 79 vota.

Procesi i numërimit të këtyre votave ka nisur të martën (dje) në mëngjes, ndërkaq pritet të përfundojë sot, bazuar në shpejtësinë me të cilën po numërohen votat në QNR.

Sipas të dhënave nga QNR (tabela e përditësuar në ora 09:00) rezultatet janë si më poshtë:

LVV – 26,079 vota

LDK – 2,829 vota

PDK – 2,486 vota

AAK – 944 vota

NISMA – 234 vota.

The post Numërohen mbi 33 mijë vota nga diaspora appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Edhe 48 orë thirrje nga KQZ-ja për diasporën

Radio-Ahireti

Kosovë, propozohet përfshirja e PKK/PYD-së dhe FETO-s në listën e organizatave terroriste

Radio-Ahireti

​Subjektet politike kanë dorëzuar 9 ankesa në PZAP për mos certifikim të kandidatëve

Radio-Ahireti

Ministri serb në Qeverinë e Kosovës merr vaksinën antiCOVID-19 në Kurshumli të Serbisë

Radio-Ahireti

Rastet me COVID-19 po rriten, qytetarët nuk i ndalin shëtitjet në Fushë Kosovë

Radio-Ahireti

Pakistani fillon vaksinimin COVID për të moshuarit

Radio-Ahireti