obsh-paralajmeron:-varianti-i-ri-i-coronavirusit-eshte-perhapur-ne-70-vende-te-botes

OBSH paralajmëron: Varianti i ri i coronavirusit është përhapur në 70 vende të botës

Varianti i ri i coronavirusit që fillimisht u zbulua në Britaninë e Madhe, është përhapur edhe në 70 vende tjera të botës.

Këtë e ka konfirmuar edhe Organizata Botërore e Shëndetësisë, në raportin më të ri të gjendjes epidemiologjike, transmeton Telegrafi.

Variante të reja të coronavirusit janë zbuluar edhe në Afrikën e Jugut gjatë javës së kaluar, duke u përhapur nga aty edhe në tetë vende tjera dhe se aktualisht besohet se prezent është edhe në 31 vende.

Mediat braziliane raportojnë se varianti i ri është detektuar edhe në Brazil, ku nga aty më pas është përhapur edhe në tetë vende tjera.

The post OBSH paralajmëron: Varianti i ri i coronavirusit është përhapur në 70 vende të botës appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Afër 60 mijë të infektuar me COVID-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Shkeljet gjatë fushatës zgjedhore, PZAP shqipton gjoba për LDK-në, PDK-në dhe AAK-në

Radio-Ahireti

KQZ numëron mbi 50 për qind të votave – LVV me 48,12%, pasur nga PDK me 18,33 për qind dhe LDK 13,71%

Radio-Ahireti

Vdiq presidenti i Tanzanise; thuhet se ishte me Covid

Radio-Ahireti

Trembëdhjetë vjet nga propozimi i Planit të Ahtisarit për pavarësinë e Kosovës

Radio-Ahireti

Sekretari amerikan i Shtetit, fajëson Kinën për vonesën e përgjigjes ndaj koronavirusit

Radio-Ahireti