obsh:-vala-e-re-e-covid-19-qe-po-kalon-brazili-perben-nje-tragjedi

OBSH: Vala e re e COVID-19 që po kalon Brazili përbën një tragjedi

“Për fat të keq, Brazili po përballet me një fatkeqësi, është situatë e vështirë. Kjo është vala e katërt me të cilën Brazili duhet të përballet”, theksoi Mike Ryan, drejtori i urgjencës i OBSH-së.

Ryan vlerësoi gjithashtu sistemin shëndetësor publik brazilian për frenimin e përhapjes së koronavirusit, por theksoi se ”është e nevojshme për të frenuar trasmetimin në të gjithë vendin”.

“Brazili ka institucione shëndetësore publike të jashtëzakonshme. Unë besoj se vendi di çfarë të bëjë dhe shumë shtete po përpiqen të zbatojnë masat më të mira. Por, nuk është e lehtë, pasi nuk ka një pjesë të vendit që nuk është prekur seriozisht nga pandemia”, theksoi Ryan.

TË ngjajshme

Qeni i Bidenit sërish sulmon punëtorët në Shtëpinë e Bardhë

Radio-Ahireti

Hoxhaj takohet me Osmanin dhe Kurtin, konsultohen për formimin e institucioneve

Radio-Ahireti

Vetëvendosje nuk e pranon as vendimin e Supremes, insistojnë se do të garojnë me 110 kandidatë

Radio-Ahireti

Rama: Meta ka çrregullime dukshëm të rënda, s’kemi vaksinë për tërbim

Radio-Ahireti

I kishte ikur ceremonisë, Hoti nuk i hakmerret Kurtit – Ia dorëzon zyrtarisht detyrën

Radio-Ahireti

Donika Gërvalla flet për herë të parë për përfshirjen në listën zgjedhore të VV-së

Radio-Ahireti