osmani-flet-me-homologun-slloven-per-sigurimin-e-vaksinave

Osmani flet me homologun slloven për sigurimin e vaksinave

Të dyja palët theksuan veçantinë dhe rëndësinë e marrëdhënieve të mira në mes të dy vendeve, duke konfirmuar gatishmërinë për avancim tutje të tyre, posaçërisht në fushën e ekonomisë dhe shëndetësisë.

Siç njofton kumtesa,  Osmani theksoi se mbështetja e miqve tanë është më e rëndësishme se kurrë, me ç’rast u diskutua për bashkëpunim në drejtim të sigurimit të vaksinave dhe shkëmbimin e eksperiencave për menaxhim të suksesshëm të pandemisë.

Ndërkaq Presidenti Pahor e ftoi Presidenten Osmani në Samitin e Procesit të Brdo-Brijunit, gjersa Presidentja Osmani, gjithashtu i bëri ftesë Presidentit Pahor për një vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Shoqëria në Kosovë ka filluar të kuptojë se radikalizmi nuk është pjesë e fesë, thotë teologu

Radio-Ahireti

Dy të plagosur nga grabitja në magjistralen Prishtinë-Gjilan, po transportonin para

Radio-Ahireti

Kuvendi do të përfaqësohet nga 14 deputetë që kanë aktakuza aktive

Radio-Ahireti

Të dhënat e fundit të numërimit të votave nga diaspora, VV bindshëm e para

Radio-Ahireti

Kurti injoron në rrjete sociale vizitën që bëri tek futbollistët e Kosovës, nuk poston asgjë për të

Radio-Ahireti

Ismaili, PDK: Ndryshimi i Ligjit për Zgjedhje i konvenon Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, prioritete të korruptuara

Radio-Ahireti