osmani-per-harten-e-lajcakut:-kufijte-tane-u-shenuan-me-jetet-qe-mori-gjenocidi-i-serbise

Osmani për hartën e Lajçakut: Kufijtë tanë u shënuan me jetët që mori gjenocidi i Serbisë

Osmani përmes një postimi në Twitter ka shkruar që Kosova do të jetë gjithmonë vend i pavarur dhe sovran.

“Republika e Kosovës është do të jetë gjithmonë një vend i pavarur, i pandashëm & sovran. Kufijtë tanë u shënuan me humbjen e mijëra fëmijëve, grave dhe burrave, jetët e pafajshme të të cilëve u morën gjenocidi i Serbisë. Nuk mund të ketë neutralitet ndaj kësaj të vërtete”, tha Osmani në postimin e saj.

TË ngjajshme

Mbyllet procesi i votimit në Qendrat Korrektuese të Kosovës, votojnë 774 të burgosur

Radio-Ahireti

Mustafa “godet” Kurtin: Nuk duhet lejuar ta përjetojmë shtetin totalitar

Radio-Ahireti

Shqipëria vaksinon 200 mijë persona, Kosova ka vetëm 24 mijë vaksina

Radio-Ahireti

Pamje të rralla nga varrimi i 24 civilëve të vrarë në Likoshan e Çirez

Radio-Ahireti

1 mijë e 544 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Kush do të jetë kandidati i partive CDU/CSU për kancelar?

Radio-Ahireti