osmani-per-jasharet:-e-kemi-borxh-ta-bartim-mirenjohjen-brez-pas-brezi

Osmani për Jasharët: E kemi borxh ta bartim mirënjohjen brez pas brezi

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka bërë homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz.

“Jemi këtu në Prekaz, në vendin që e bëri bashkë një komb të tërë në kauzën për çlirim”, ka thënë Osmani.

Ajo e cilësoi sakrificë sublime rënien heroike të kësaj familjeje që çoi eventualisht në lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

“Por, e kemi borxh që kujtesën historike, mbi të gjitha ndjenjën e mirënjohjes së thellë ta bartim brez pas brezi”.

The post Osmani për Jasharët: E kemi borxh ta bartim mirënjohjen brez pas brezi appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

PZAP sot merr vendim për 9 partitë politike

Radio-Ahireti

Deputeti i Bundestagut gjerman del hapur në mbështetje të Albin Kurtit

Radio-Ahireti

Qeveria e re pritet të betohet deri në fund të marsit, Haxhiu: Po diskutohen emrat e ministrave

Radio-Ahireti

Veseli: Nuk ka forcë që do ta ndal iniciativën për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb

Radio-Ahireti

Rrëzohen lisat, bllokohet rruga malore në “Gërmi”

Radio-Ahireti

Fëmijët nuk lejohen në Xhaminë e Profetit (a.s), shkak pandemia

Radio-Ahireti