osmani-per-vendosjen-e-ambasades-se-kosoves-ne-jerusalem:-do-te-koordinohemi-me-shba-ne

Osmani për vendosjen e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem: Do të koordinohemi me SHBA-në

Osmani në RTV 21 ka thënë se qeveria (Kurti) do të koordinohet për çdo veprim me Adminsitratën Biden.

Madje Osmani tha për SHBA-në se atje është Jerusalemi i Kosovës.

“Ne do të koordinojmë çdo veprim tonin diplomatik me SHBA-në dhe Administratën Biden, atje është Jerusalemi ynë”, është shprehur Osmani.

Kjo deklaratë e Osmanit erdhi pasi Glauk Konjufca i VV-së tha se para se të vendoset Ambasada e Kosovës në Israel, fillimisht duhet diskutuar me BE-në.

TË ngjajshme

Tash e pesë ditë, vazhdon kërkimi për qytetarin që dyshohet se u hodh nga Ura e Fshejtë

Radio-Ahireti

Syla: Me iu thënë që VV bën koalicion me PDK, alivanosen gjysma e elektoratit

Radio-Ahireti

Ismaili flet për zgjedhjet e 14 shkurtit, tregon ku dallon lista e PDK-së prej atyre të partive tjera

Radio-Ahireti

Studentët rusë paguajnë çmim të shtrenjtë për protestat politike

Radio-Ahireti

KQZ: Të drejtë vote kanë rreth një milion e 800 mijë qytetarë

Radio-Ahireti

Kurti për vaksinat i vë “faj” edhe Rusisë e Kinës 

Radio-Ahireti