Image default

Osmani reagon ndaj vendimit të Supremes: Kurti do të jetë kryeministër

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Supreme, që i pamundësohet Albin Kurtit të marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Përmes një statusi në Facebook, Osmani ka thënë se në historinë e popujve vota ka dy funksione. Për ta ndëshkuar një model qeverisës dhe për ta hapur një kapitull të ri politik.

Ndërsa shprehet se Albin Kurti do të jetë kryeministër.

Ky është statusi i saj i plotë:

Në historinë e popujve vota ka dy funksione: për ta ndëshkuar një model qeverisës dhe për ta hapur një kapitull të ri politik. Kthesat politike kërkojnë kurajo dhe guxim.

Më 14 shkurt me kurajo dhe guxim, e me vullnetin tuaj, Albin Kurti do të jetë kryeministër!

The post Osmani reagon ndaj vendimit të Supremes: Kurti do të jetë kryeministër appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

15 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti

Francë, ministri Darmanin akuzon Le Pen se “nuk është mjaftueshëm kundër Islamit”

Radio-Ahireti

Specialja ia refuzon kërkesën për lirim nga paraburgimi Nasim Haradinajt

Radio-Ahireti

Një 17-vjeçar serb theret me thikë te Ura e Ibrit në Mitrovicë

Radio-Ahireti

Arkivat ekspozojnë rolin francez në gjenocidin e Ruandës

Radio-Ahireti

Tetë të vdekur dhe 301 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti