Image default

Osmani: Shteti i fortë bëhet me miq të mirë

Ajo me këtë rast ka falënderuar mbretëreshën britanike Elisabet II, presidentin gjerman Frank Steinmeir, atë francez Emmanuel Macron dhe italian Sergio Mattarela për urimet e dërguara për ditën e pavarësisë së Kosovës.

“Shteti i fortë bëhet me miq të mirë, e miqtë Kosovës nuk i kanë munguar kurrë”, shkruan Osmani në Facebook.

Postimi i plotë:

Në prag të 13 vjetorit të pavarësisë së Republikës sonë, prezenca e afërsia e miqve tanë është po aq e dalluar e e çmueshme sa ç’ishte në momentet vendimtare të shpalljes së Kosovës një vend i pavaruar.

Falënderoj përzemërsisht Mbretëreshën Elizabeth II të Mbretërisë së Bashkuar, presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeir, presidentin francez Emmanuel Macron dhe atë italian Sergio Mattarela si dhe aleatët e tjerë të shumtë për fjalët e sinqerta dhe konfirmimin e përkushtimit të tyre për fuqizimin e shtetit tonë brenda dhe jashtë kufinjve.

Shteti i fortë bëhet me miq të mirë, e miqtë Kosovës nuk i kanë munguar kurrë!. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Lajçak për hartën ku Kosova paraqitet pjesë e Serbisë: Nuk e kisha për qëllim ta ofendoja dikë

Radio-Ahireti

Krasniqi: Osmani e kërcënoi me shkarkim Dakën për ta detyruar të moszbatojë aktgjykimin e Kushtetueses

Radio-Ahireti

Gjermania regjistron 3.856 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Puna e Komisioneve hetimore ‘bie në ujë’, vazhdimi i tyre varet nga vullneti i legjislaturës së re

Radio-Ahireti

Hyseni: VV po bën politikë nataliteti, kjo është e rrezikshme për gratë

Radio-Ahireti

Fehmi Hoti emërohet zëvendësdrejtor i Policisë së Kosovës

Radio-Ahireti