osmani-si-kurti:-sot-eshte-dite-e-bardhe-per-kosoven

Osmani si Kurti: Sot është ditë e bardhë për Kosovën

Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani ka hedhur votën, së bashku me bashkëshortin e saj.

Pas votimit, Osmani e cila ishte e shoqëruar nga bashkëshorti dhe dy vajzat e saj tha pas votimit se sot është një ditë e bardhë për Kosovën dhe ftoi të gjithë qytetarët që vendosin për fatin e tyre duke shfrytëzuar të drejtën që të votojnë.

Osmani po ashtu ka falënderuar diasporën, të cilët kanë ardhur për të votuar në Kosovë, por edhe ata që kanë votuar përmes postës.

“Sot është një ditë e bardhë për Kosovën, është një dite ku qytetarët nëpërmjet vullnetit të lirë do ta përcaktojnë fatin e vendit por edhe të tyre individual. Sot është një ditë e ftoftë por i ftoj qytetarët që masivishtë të marrin pjesë në këtë proces. Dua të falënderoj mërgatën që kanë bërë sakrificë qoftë duke ardhur këtu për të votuar qoftë përmes postës. I ftojë të gjithë që me maturi e qetësi të marrin pjesë në këtë proces zgjedhor. Duhet të presim që të marrin pjesë të gjithë ne votime që përmes votës të përcaktojnë të ardhmen e vendit tonë”, tha Osmani.

The post Osmani si Kurti: Sot është ditë e bardhë për Kosovën appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Jemen, 334 të burgosur janë vrarë në burgje gjatë 6 viteve të fundit

Radio-Ahireti

Fjalët e Kurtit dhe Osmanit përkrah njëri-tjetrin në hapjen zyrtare të fushatës në Prishtinë

Radio-Ahireti

Prokuroria e Shtetit ka angazhuar 88 prokurorë dhe 40 zyrtarë për të mbrojtur votën e lirë gjatë zgjedhjeve

Radio-Ahireti

Daut Haradinaj kandidat i AAK-së për këtë qytet

Radio-Ahireti

SHBA: 100 milionë të vaksinuar kundër COVID-it

Radio-Ahireti

COVID-19 në Kosovë dhe botë LAJME / KOSOVË Mijëra fletëvotime të pavlefshme në zgjedhjet e kaluara në Kosovë, KQZ me këshilla për mënyrën e votimit

Radio-Ahireti