osmani-takim-me-abdixhikun,-e-pergezon-per-rolin-konstruktiv

Osmani takim me Abdixhikun, e përgëzon për rolin konstruktiv

Osmani shtoi se partitë opozitare kanë rol kyç në proceset e rëndësisë së veçantë për vendin, andaj institucioni i Presidencës, sipas saj, do të jetë çdo herë në shërbim të forcimit të bashkëpunimit dhe dialogut mes partive politike.

“Partitë opozitare kanë rol kyç në proceset e rëndësisë së veçantë për vendin. Prandaj, sot prita në takim kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhikun. E përgëzova atë për rolin konstruktiv që LDK luajti gjatë procesit të përmbylljes së formimit të institucioneve pas zgjedhjeve të 14 shkurtit. Sigurova Abdixhikun që institucioni i Presidencës do të jetë çdoherë në shërbim të forcimit të bashkëpunimit dhe dialogut mes partive politike, me theks të vecantë për temat e interesit kombëtar”, ka shkruar Osmani në Facebook.

TË ngjajshme

Infektologu Sadiku: Vaksina është arma më e mirë kundër COVID-19

Radio-Ahireti

Nëna e Albert Krasniqit alivanoset te varrezat

Radio-Ahireti

Deklarata e Ardian Kastratit, sot protestohet para rektoratit

Radio-Ahireti

Pfizer teston ilaçin kundër COVID-19, faza e parë deri më 25 maj

Radio-Ahireti

Hapet aplikimi për subvencionet në gastronomi

Radio-Ahireti

Patriarku serb: Besoj se serbët do kenë fqinjësi të mirë me shqiptarët në të ardhmen në Kosovë

Radio-Ahireti