pacolli:-ky-vend-nuk-eshte-i-falangave-te-kuqe

Pacolli: Ky vend nuk është i falangave të kuqe

Ai në tubimin elektoral në Gjakovë ka shprehur kritikë ndaj kandidatit të Vetëvendosjes për kryeministër, Albin Kurtit.

“Ata të kuqtë kur erdha të votoj për Qeverinë Hoti deshën të më arrestojnë. Albin Kurti nuk kishte dhënë leje për aterimin e aeroplanit tim”, është shprehur Pacolli.

“Erdha prapëseprapë. Ata thonin se kam hyrë në Kosovë përmes bagazhit të një veture. Prapë erdha në Prishtinë. Isha i bindur dhe i vendosur që të votoj  për Qeverinë tuaj [Hoti]”.

Pacolli në fjalën e tij ka krahasuar qasjen e Lëvizjes Vetëvendosje me ish sistemet komuniste.

“Ky vend nuk është i falangave të kuqe”.

TË ngjajshme

Fauci: Vaksinimi i shpejtë, thelbësor për ngadalësimin e varianteve të Covid-19

Radio-Ahireti

Hisen Berisha: Nuk besoj që Vjosa Osmani ka neveri prej UÇK-së

Radio-Ahireti

Një nënë nga Prishtina shkon ta marrë fëmijën në shkollë, dy sirianë ia vjedhin telefonin nga xhepi

Radio-Ahireti

Dy shkolla në Prishtinë kalojnë në mësim online, numër i madh i të infektuarve me Covid-19

Radio-Ahireti

Hetimet pa fund për “Autostradën e Gjilanit”, prokurorja rikthehet në punë pas katër muajve

Radio-Ahireti

Sërish tërmet në Maqedoni, lëkundjet ndjehen edhe në Kosovë e Shqipëri

Radio-Ahireti