pacolli-per-bashkimin-kombetar:-kosova-dhe-shqiperia-duhet-te-funksionojne-si-dy-shtete-te-pavarura

Pacolli për bashkimin kombëtar: Kosova dhe Shqipëria duhet te funksionojnë si dy shtete të pavarura

Pacolli, nëpërmjet një komenti në ‘Facebook’, teksa ka lavdëruar historianin Jusuf Buxhovi, i cili sot në ‘Pressing’ foli edhe për bashkim kombëtar, tha se Kosova dhe Shqipëria duhet të qëndrojnë si dy shtete.

“Une jam i mendimit qe bashkepunimi ekonomik duhet te perfekcionohet e administrativishte, neve na nevoiten dy shtete”, ka thënë Pacolli.

Reagimi i tij vjen në kohën kur kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, foli lidhur me një referendum të mundshëm për bashkim kombëtar, por për të cilin tha se nuk e lejon Kushtetuta e Kosovës.

TË ngjajshme

Osmani: Ora e fundit për të përcaktuar fatin e vendit tonë

Radio-Ahireti

Hoxhaj takoi Ambasadorin e Gjermanisë, diskutojnë për situatën politike në Kosovë

Radio-Ahireti

Hoxhiq i drejtohet Supremes, vendimin e PZAP-së e quan skandaloz

Radio-Ahireti

Von Cramon thotë se dialogu i Kosovës me Serbinë duhet të vazhdojë

Radio-Ahireti

Gani Geci tregon tre emrat që do t’i votonte në listën e PDK-së

Radio-Ahireti

Reeker: SHBA-ja mbështet të ardhmen e Maqedonisë së Veriut

Radio-Ahireti