pacolli-per-letren-e-biden:-sinjal-i-rendesishem

Pacolli për letrën e Biden: Sinjal i rëndësishëm

Ai tha se ky është një sinjal i rëndësishëm për dy vendet në procesin e pajtimit.

Pacolli po ashtu tha se Serbia duhet të marrë guximin të merret me të kaluarën e saj dhe të njohë Kosovën.

“Sinjal i rëndësishëm nga @POTUS @JoeBiden i ka kërkuar Serbisë të normalizojë marrëdhëniet me #Kosovën përmes njohjes reciproke. Ky është një mesazh i rëndësishëm për 2 vendet dhe procesin e pajtimit. Serbia duhet të marrë guximin të merret me të kaluarën e saj dhe të njohë #Kosovën e të shkojë drejt BE-së”, thuhet në postimin e Pacollit.

TË ngjajshme

Pas dorëheqjes së Vjosa Osmanit, Donika Gërvalla në krye të iniciativës “Guxo”

Radio-Ahireti

Për një ditë, mbi 210 mijë raste të reja me COVID-19 në botë

Radio-Ahireti

Zhduket avioni në Janinë, piloti që e drejtonte nuk kishte diplomuar ende

Radio-Ahireti

502 tiketa për mosrespektim të masave anti-covid

Radio-Ahireti

Hilja e Srpskas, nuk mund të ndiqen penalisht pse e kanë votuar një komunitet tjetër

Radio-Ahireti

​Kina porosit BE se s’do të dorëzohet para kërcënimeve për sanksione nga Brukseli

Radio-Ahireti