pak-para-se-te-nis-rinumerimi-i-votave,-hetues-te-policise-ne-qnr

Pak para se të nis rinumërimi i votave, hetues të Policisë në QNR

Pas pak pritet fillimi i procesit të rinumërimit të votave me postë dhe me kusht në Qendrën për Numërim dhe Rezultate të KQZ pas vendimit të PZAP për rikthimin në numërim të votave për të cilat dyshohet se ishin të manipuluara.

Në procesin e rinumërimit, që do të fillojë shpejtë, shihen hetuesit e policisë së Kosovës.Hetuesit e policisë tashmë kanë ardhur në Qendren e Numërimit të Rezultateve, ku po i marrin dëshmitë e nevojshme rreth procesit të numërimit.

Ata pritet të vëzhgojnë procesin e rinumërimit të votave në QNR.Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe parashtresa ka pranuar si të bazuar ankesën e kandidates së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Florentina Gjergjaj dhe Albena Reshitaj për rinumërimin e votave.

Por i njëjti panel refuzoi kërkesën e Jetlir Zyberaj e Meliza Haradinaj për rinumërimin e disa kutive.E PZAP anuloi në tërësi votat e partisë të Ardiana Hoxhiq.

The post Pak para se të nis rinumërimi i votave, hetues të Policisë në QNR appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

KQZ merr sot vendim për Kurtin dhe 46 kandidatët tjerë që kanë probleme me ligjin

Radio-Ahireti

IPK jep detaje rreth aksionit “Jugu” në Prishtinë, ku u arrestuan tetë zyrtarë policorë

Radio-Ahireti

Zemaj: 33 mijë e 600 doza të vaksinave COVAX do të vijnë në Kosovë gjatë marsit

Radio-Ahireti

Vendos Qeveria, 60 milionë euro kredi për blerjen e vaksinave antiCOVID-19

Radio-Ahireti

Në Evropë fillon “beteja” për dozat e vaksinës kundër COVID-19

Radio-Ahireti

Rama reagon për provokimin e Vuçiqit

Radio-Ahireti