parashikimi-i-motit-per-javen-e-pare-te-shkurtit

Parashikimi i motit për javën e parë të shkurtit

Sasitë e borës në vise nën 1000 metra do të vazhdojnë të shkrihen duke i ngritur edhe më shumë nivelet e lumenjve.

Reshje të pakta shiu pritet të ketë vende–vende ditën e hënë dhe të marte, pastaj pritet të ketë kthjellime dhe rritje të temperaturave maksimale mbi vlerat e mesatareve. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-14 gradë Celsius.

Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira për shkak të prezencës aktive të elementeve meteorologjike. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-11m/s, thuhet në njoftim.

TË ngjajshme

Demaj: Feja nuk i duhet politikës

Radio-Ahireti

Shqipëri: Koronavirusi i merr jetën regjisorit Kujtim Gjonaj

Radio-Ahireti

Dita e tretë, Grenell nuk ndalet: Ndërkombëtarët kanë punuar shumë për Kosovën që Albin Kurti po dëshiron ta zhbëjë

Radio-Ahireti

Limaj paralajmëron padi ndaj gjenocidit serb në Kosovë

Radio-Ahireti

Ky është personi që rrëmbeu veturën e policisë në Divjakë, ndalohet nga autoritetet

Radio-Ahireti

Memli Krasniqi: Rahoveci është kryeqyteti i bujqësisë, me punëtorë fisnikë të cilët do t’i mbështesim me fondin e Rimëkëmbjes

Radio-Ahireti