pas-doreheqjes-se-vjosa-osmanit,-donika-gervalla-ne-krye-te-iniciatives-“guxo”

Pas dorëheqjes së Vjosa Osmanit, Donika Gërvalla në krye të iniciativës “Guxo”

Kryetarja e kësaj liste Vjosa Osmani është zgjedhur Presidente ndërsa katër deputetë e përfaqësojnë këtë iniciativë qytetare brenda grupit parlamentar të VV-së në Kuvend.

“E pamoralshme që të kthehemi në LDK. E padrejtë dhe diskutimet e tilla janë të pavërteta. Nuk ka marrëveshje për rikthim. Do të cojmë deri në fund koalicionin me VV-në. E kemi marrë votën për këtë dhe kështu do të veprojmë”, ka thënë ai.

Tutje ai ka treguar se kush do të udhëheqë tutje këtë iniciativë.

“Kemi kapacitete dhe njerëz me aftësi të mëdha. Do të mbajmë kuvendin e brendshëm për të përcaktuar të ardhmen por besoj që zonja Donika Gërvalla të jetë ajo që të na udhëheqë përpara. Figurë qendrore do ta kemi, deri ne mbajtjen e nje kuvendi zgjedhor, ku do te dalin strukturat e reja”, tha ai.

TË ngjajshme

Turqia rivendos masat kufizuese pas rritjes së rasteve pozitive me COVID-19

Radio-Ahireti

​Vetëplagoset me një armë gjuetie

Radio-Ahireti

Anton Quni – Albin Kurtit: Nëse të mirëkuptojmë, mos mendo se ta kemi frikën

Radio-Ahireti

Alarmon Haradinaj: Të mos rritet çmimi i energjisë elektrike

Radio-Ahireti

E akuzuan për ndërhyrje në drejtësi, Haxhiu u përgjigjet KGJK-së dhe KPK-së

Radio-Ahireti

Pesë gjëra që duhet t’i dini për COVID-19 dhe Kosovën

Radio-Ahireti